در دنیای رقابتی امروز اگر نتوانید در تبلیغات و بازاریابی خود تمایز ایجاد کنید و پیام خود را به گوش مشتری برسانید شکست خواهید خورد. طبق آمار دلیل شکست بیش از 80 درصد کسب و کارها عدم وجود مشتری است نه مشکل و نقصی در محصول. بسیاری از شرکت ها ورشکست شده اند نه به خاطر اینکه محصول خوبی نداشتند بلکه به خاطر عدم توانایی در کمپین های بازاریابی موفق و طراحی تبلیغات پر فروش، مشتری جذب کسب و کار آنها نشده و سرانجام مجبور به تعطیل نمودن کار خود شده اند.

با مدیریت سرمایه همراه باشید تا 10 عامل ساخت تبلیغات پر فروش را بررسی کنیم:

 

  1. چیزی را تبلیغ کنید که خودتان هم بتوانید مدافعش باشید. اگر تبلیغ کرم دست و صورت را انجام می دهید و حاضر باشید به همسر خود نیز استفاده از همان محصول را توصیه کنید، می توانید برای آن محصول تبلیغ پر فروشی بسازید.
  2. اهمیت آنچه می گویید مهمتر از چگونه گفتن آن است. بسیاری از افراد سعی زیادی در طراحی گرافیک زیبا و هنری می کنند، اما آنچه هدف از تبلیغات است جذب مشتری و فروش کالا است و چه بسیاری از تبلیغات هستند که بسیار هنرمندانه ساخته شده اند اما در فروش ناموفق هستند.
  3. تبلیغات شما محکوم به شکست است، اگر پشت آن ایده بزرگی نباشد. در تبلیغ خود حتما باید ایده جذاب و نوآورانه ای را طرح کنید. این ایده باید بصورت شفاف و روشن برای مردم قابل درک باشد.
  4. اطلاعات بدهید. بعضی فکر می کنند چون یک ویژگی محصول آنها در دیگر محصولات هم وجود دارد نیازی به ذکر آن نیست و این بزرگترین اشتباه در تبلیغات است. بسیاری از افراد از این قابلیت ها بی خبر بوده و در صورت آگاهی، شاید مشتری شما بشوند.
  5. اگر حوصله مردم سر برود خرید نمی کنند. در آگهی خود تمایز ایجاد کنید. مردم هر روز با هزاران تبلیغ مختلف بمباران می شوند، اگر می خواهید در ذهن ها بمانید، خود را متمایز کنید.

برای مطالعه بخش دوم مقاله اینجا را کلیک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *