دكتر خبر شادي بخشي به شما ميدهد و خيلي سريعتر از آنچه فكرش را كنيد، فرزندتان در آغوش شما قرار داد و شما الان پدر و مادر هستید. شما مسئول تربيت یک انسان بی نظیر هستید.

مطمئنا  ابتدا سردرگم خواهيد شد و نمي­دانيد چگونه از پس اين مس‍ؤليت سنگين برآييد. چون به همراه فرزند دلبندتان هيچ دفترچه راهنمايي فرستاده نشده. :))

خب هم اكنون شما در اول راه هستيد و بايد شروع كنيد! نويسنده مشهور «اندي اندروز» در جايي مي­گويد: نبايد هدف ما تربيت يك كودك موفق باشد بلكه بايد يك برزگسال موفق تربيت كنيم.

از همان زماني که فرزندانتان هنوز خیلی جوان هستند و یا تازه مي­خواهند وارد دانشگاه شوند می توانید به آنها درس هایی ارزشمند در مورد پول بدهید. برای شروع آموزش فرزندانمان در مسير درست، هفت نكته مهم را با هم بررسي ميكنيم.

  • پول از سخت كار كردن بدست مي آيد نه از كيف پول پدر و مادرمان

بچه هايي كه از هوش مالي برخوردار هستند، می دانند که پول از کار بدست می آید و به کیف پدر و مادرشان به عنوان عابر بانک مگاه نمی کنند. برای آنها کار تنها  یک کلمه سه  حرفی نیست و مفهوم بسيار مهمي دارد.

  • افراد موفق هرماه براي در آمدشان را روي كاغذ بودجه بندي مي­كنند.

اگر شما برنامه اي براي خرج كردن پولتان نداشته باشيد، در آخر ما حتما از نتيجه كار و اينكه واقعا پولتان در كجا خرج شد شگفت زده خواهيد شد. بچه هايي كه از هوش مالي برخوردار هستند براي هر میزانی  از درآمدشان برنامه دارند و براي مديريت صحيح آن مخارج ماه هاي مختلف را با هم مقايسه مي­كنند.

  • بسيار خوب است كه براي آن چيزي كه ميخواهيد بدست آوريد، صرفه جويي كنيد

صبر، فضیلت بسيار خوبي است، اما به طور خود به خود در فرد به وجود نمی آید. بچه هايي  که می دانند چگونه می توانند با پول، پول بیاورند از به تأخیر انداختن لذت هايشان نمي ترسند و براي هرچه سريعتر بدست آوردن نيازهايشان، خود را سرگردان وام و بدهي نمي­كنند.

  • باور داشتن به تئوري اثر مركب بهرين دوست فرزند شماست.

اثر مرکب یعنی صدها تلاش کوچک که زمانی که تجمیع شود اثر خود را نشان می دهد. اثر مرکب چه در حوزه افزایش دانش، چه کسب یک مهارت معجزه می کند. اگر شما روزی 1/. درصد رشد کنید در ماه 2 درصد رشد خواهید کرد و در سال 26 درصد. شاید در نگاه اول 1/. درصد قابل توجه نباشد اما زمانی که در بازه های بزرگ به آن توجه می شود، معجزه می کند. آموزش پس انداز و توجه به اثر مرکب می تواند فرزندتان را از نظر مالی به موفقیت های بسیار بالا برساند.

  • بخشيدن پول بسيار لذت بخش تر از داشتن پول است.

افرادي كه داراي هوش مالي هستند، مردم فوق العاده سخاوتمندي هستند. در واقع، آنها فقط پول نقد خود را نمي­بخشند. بلكه زمان و استعداد خود را نيز به اشتراک می گذارند.

  • بچه هايي كه هوش مالي دارند، مي دانند كه نبايد در بند بدهي باشند.

البته برای خرید کالاهای سرمایه ای چون ملک و زمین، گرفتن وام و بدهکار شدن ایرادی ندارد، اما ایجاد بدهی برای رفتن به سفر خارجی یا خرید لوازم لوکس برای منزل و دادن سود برای آن خلاف هوش مالی است.

به عنوان یک پدر و مادر، پس از اینکه شما از دنيا برويد، یک میراث مالی را به فرزندان خود می سپارید، اما این که آیا این میراث مثبت است یا منفي، بستگی به آنچه دارد كه شما در حال حاضر انجام می دهید. بنابراین، در هرزماني كه قردار داريد- فارغ از اينكه فرزندان شما در دوران كودكي هستند يا در جواني-آموزش ها را شروع كنيد و اطمینان حاصل کنید که آنها اغلب آموزش ها را خيلي سريع دریافت کنند.

 

آموزش تنها راه برای تضمین کردن بچه های هوشمندي است كه در آينده به بزرگسالی موفق تبدیل خواهند شد. به این منظور من یک دوره آموزشی رایگان تصویری آماده کرده ام که می تواند در زمینه آموزش مفاهیم مالی و هوش مالی به فرزندانتان به شما کمک کند، به این منظور می توانید، اینجا را کلیک کنید.

 

هوش مالی کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *